OBOZY 2015
PROMOTOR EKOLOGII
PARTNERZY
News
Zapraszamy do nowego Domku Zucha
NewsyW 2014 roku zakończyła się realizacja zadania: Poprawa stanu bazy szkoleniowej Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2014 roku – remont Sali dydaktycznej „Domek Zucha”  wraz z zapleczem pobytowym i sanitarnym. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, kwotą 70 000 zł. Szczegółowe sprawozdanie z realizacji projektu jest dostępne na naszej stronie funka.pl - do pobrania
· ela dnia 18/12/2014 · Czytaj więcej · 689 czytań · Drukuj
XLVIII Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku"
Już niedługo, w dniach 15-20 września 2014 spotkają się w Funce drużyny "Nieprzetartego Szlaku" na XLVIII zlocie. Organizatorem jest Referat "Nieprzetartego Szlaku" Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, przygotowanie i prowadzenie wspiera Szczep 7 BDH "Zielona Siódemka". W sztabie Zlotu:hm.Dorota Sucharska, hm.Janusz Szopa, hm.Antoni Semrau, hm.Grazyna Wencel, hm.Kazimierz Baszczyński, hm.Zbigniew Zbieranek, hm.Witold Błasiak, pwd.Katarzyna Leńska.
· ela dnia 28/08/2014
Czytaj więcej · 913 czytań · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Pani Ela Dymska z kadrą już w Funce. Jutro przyjadą dzieci z województwa kujawsko -  pomorskiego. Będą wypoczywały w naszym ośrodku, będą korzystały z bogatej oferty programowej. Pogoda do tej pory była łaskawa dla naszych małych gości, mamy nadzieję, że i teraz nie zawiedzie i dostarczy pracy na kąpielisku naszym ratownikom :)
· ela dnia 17/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Nie ma już Fortu Funka. "Borpusie" dziś w Wodnym Świecie :) "Ekolinki" jutro wyjeżdżają do domu. EKO Funka uczestniczy w zajęciach ośrodka i uczy się m.innymi węzłów na makramie. Zuchy też zrobiły ślimaczki w prezencie dla rodziców no i rozpoczął się obóz językowy...
· ela dnia 11/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
W Forcie terenoznawstwo. Co to jest kompas, do czego służy? Jak nie zgubić się w terenie ... Wieczorem Olimpiada Wojskowa a w sobotę zwiad terenowy na rowerach oraz ćwiczenia strzelności na torze łuczniczym, budowanie ukryć w lesie...wieczorem dyskoteka w towarzystwie Ekolinek. Trzeba jeszcze zadbać o porządek bo w niedzielę koniec obozu :)
· ela dnia 08/08/2014 · Drukuj
EKOLINKI PODBIJAJĄ FUNKOLANDIĘ
napisała pani Asia Mężydło. Kilka dni temu skończył się pierwszy turnus obozu Ekolinek. Było nas tutaj 20 osób, dzieci należały do grupy tanecznej, sportowej i surviwalowej. Grupa taneczna pod okiem p. Asi i p. Grażyny ćwiczyła tańce towarzyskie, nowoczesne i ludowe. Grupa sportowa pod kierownictwem p. Ani grała  m.innymi  w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, strzelała z łuków. Grupa surviwalowa z pomocą pana Pawła budowała szałas, tratwę ( z powodzeniem wszyscy na niej popłynęli) oraz miała zajęcia z robotyki i elektroniki.
· ela dnia 07/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Co jemy, a czego nie wolno nam jeść w lesie? Wiemy to po wyprawie z Sową - Radkiem Sawickim. Dla dzieci z Fortu Funka było to bardzo ciekawe spotkanie. Siódmego sierpnia będziemy w wodnym świecie.

I dzisiaj, 7 sierpnia jak na Fort Funka przystało od rana musztra i ... defilada :)
Potem "Fortowicze" zasłużyli własną pracą na zajęcia z kulą ponieważ współuczestniczyli w porządkach na przystani. Solidarnie chwycili za grabie i łopaty oczyszczając brzeg jeziora.
Drużyny zamieniały się, część miała ratownictwo na kąpielisku a pozostali chodzenie w kuli:) i prace portowe. Po południu o gazach bojowych ...
· ela dnia 06/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Od rana pada :) Ten deszcz jest bardzo potrzebny po kilku tygodniach upałów. Słyszałam wczoraj w ogrodzie jak dynia żaliła się ogórkom , że usycha... Wśród drzew przemykają pod parasolami  i w sztormiakach dzieciaki. Na szczęście oferta zajęć w świetlicach programowych jest bardzo bogata. Pierwsza drużyna z  Fortu Funka z panem Adamem  również pod dachem, na statku "Bartek" płynie do Charzykowy. Druga ma zajęcia z panią Natalką - samarytanka :) Uczą się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i bandażowania. Już tęsknimy za upałami i kąpielą w jeziorze.
Grupa rekonstrukcyjna z Komendy Chorągwi w Kaszubskiej Chacie prezentuje właśnie pamiątki z II wojny światowej, chłopaki są poprzebierani w mundury. Marcin bardzo ciekawie opowiada i omawia zgromadzone rekwizyty.
· ela dnia 05/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Rozpoczął się kolejny turnus EKO Funka, są zuchy z Bydgoszczy- z 3 BGZ "Tęczowe Misie" oraz z 12 BGZ "Wesołe Niedźwiadki". Fort Funka po zajęciach z panem Jarosławem Kutką  przetrwał desant na wyspę :) Dzieci zbudowały wspaniałe szalasy. Pogoda dopisała a dziś od rana przygotowania do olimpiady obronnej. Najlepszy czas na torze uzyskał Kuba Hojan i to on otrzymał marzenie każdego obozowicza słoik nutelli :) :) :) No, podzielił się chłopak z kolegami ! Drugie miejsce zajął Bartek Tomaszewski a trzeci był Karol Leszczyński. Potem jeszcze w ogrodzie ekologicznym o ziołach- po co nam mięta i rumianek :) Pani Irenka opowiadała bardzo ciekawie w jaki sposób można zadbać o swoje zdrowie hodując odpowiednie rośliny. Są tu mięta, dziurawiec, krwawnik pospolity, oregano, arcydzięgiel, szałwia, melisa ... Pani Irenka wspomniała też o mniszku lekarskim , babce lancetowatej i kilku innych ciekawych roślinach. A jutro fortowicze popłyną statkiem do Charzykowy. Po drodze badania czystości wody w jeziorze, podziwianie flory i fauny jeziornej, GPS i inne ważne sprawy. Jutro ostatni dzień pobytu Borpusiów, w środę kolejna grupa przybędzie na wypoczynek do naszego ośrodka.
Do Funki przyjedzie grupa rekonstrukcyjna a co nam zaprezentuje? Tajemnica !!! Zobaczymy  jutro w galerii.
· ela dnia 04/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Pani Beata i dzieci z ZS nr 23 w Bydgoszczy kończą jutro swój pobyt w Funce,  dzisiaj są na spływie kajakowym Zbrzycą. Obóz Fort Funka na jachtach DZ popłynął do Małych Sforów. Cel wyprawy:"arbuz". Pan Adam od lat zabiera tam dzieciaki i częstuje arbuzem. Taka tradycja :). Po południu obóz uczestniczyć będzie w grze wojennej i harcerskim ognisku przygotowanym przez dh Przemka Singera i jego drużynę. Jest to kontynuacja obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego a po kolacji zajmujemy się łącznością. Już wczoraj pan Jarek Kutka pokazał dzieciom łącznicę telefoniczną i telefony, dziś będą podłączać je w namiotach i uczyć się jak je obslugiwać. Nie wiemy jakie plany mają Ekolinki...
· ela dnia 02/08/2014 · Drukuj
ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
1 sierpnia 1944 r wybuchło Powstanie Warszawskie. Przez 63 dni harcerze z Szarych Szeregów i żołnierze z AK prowadzili walkę. Chwycili za broń 70 lat temu o godz. 17.00. Godzina "W" - godzina wolności ! Tu w harcerskim ośrodku pamiętamy o nich !!! W porcie jak co rok uroczysty apel. Wieczorem w Forcie Funka kominek poświęcony rocznicy.
· ela dnia 01/08/2014 · Drukuj
Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
Losowa fotografia
Ostatnie artykuły
Brak artykułów