OBOZY 2014
PROMOTOR EKOLOGII
PARTNERZY
News
KOLONIE JĘZYKOWE
Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na kolonie językowe do Funki, termin : 11-20 sierpnia  2014  , zakwaterowanie w domku typu JOLA, cena 1190 zł. Kontakt biuro @funka.pl. W programie interesujące warsztaty językowe prowadzone w formie rozmów, zabaw, symulacji językowych w wymiarze 2-3 godziny dziennie. Dodatkowo wycieczki rowerowe, pływanie na jachtach, ogniska...
Mamy również wolne miejsca na obozach ekologicznych w sierpniu. Czekamy na Was :)
· ela dnia 08/07/2014 · Drukuj
FORT FUNKA
W Forcie praca wre. Wczoraj dzieci zakwaterowały się w namiotach i przystąpiły do zdobnictwa obozowego. Uczyły się też musztry :) Były zajęcia z węzłów. Dzisiaj od rana urządzanie świetlicy, strzelnicy i dalej zdobnictwo oraz pionierka obozowa. Po ciężkiej pracy miło skorzystać z kapieli w jeziorze. Dzisiaj w planie jest również obozowe ognisko w towarzystwie "Ekolinek". Pozdrawiamy z Fortu stęsknionych rodziców !
· ela dnia 29/07/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Przed obiadem pożegnaliśmy się z żeglarzami, harcerzami i zuchami z Leszna. Było z nimi miło :) Jutro przyjadą kolejne dzieci i młodzież. Rozpoczyna się Fort Funka i kolejny turnus Borpusiów.
· ela dnia 27/07/2014 · Drukuj
BALET
Publiczność dopisała. Na przedstawienie baletowe przyszło ponad 80 osób. Były dzieci i młodzież z obozów, kilkoro rodziców a nawet babcie i dziadkowie:) Przyszli państwo Głodkowie, pani Cecylka Liszka, pani Magda Sołtysińska. Dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności i zostały nagrodzone załużonymi brawami:) Jutro wracają do domu. Spotkamy się za rok...
· ela dnia 26/07/2014 · Drukuj
SZKOLENIE
Rankiem, po śniadaniu pracownicy HCEE uczestniczyli w szkoleniu p.poż. Było bardzo interesująco. Na początek  wspólne omówienie przyczyn powstawania pożarów, prezentacja multimedialna, następnie zapoznanie się ze środkami gaśniczymi i sposobami gaszenia pożaru a potem...zajęcia praktyczne z gaszenia ognia :)
· ela dnia 25/07/2014 · Drukuj
OBÓZ BALETOWY
Dzisiaj w Sali Bosmańskiej o godz.19.30 pokaz baletowy. W programie:
*"Kołysanka" do piosenki Adriany Figureoa Rue's luulaby
*"Menuet solo" do muzyki W.A.Mozarta Menuet allegretto z Serenady G-dur
*"Wszystko naraz" do piosenki Lenki Everything at once
*"Menuet dla trzech" do Serenady J.Haydna
*"Zagubione dzieci" do piosenki zespołu People help the people


· ela dnia 25/07/2014
Czytaj więcej · 30 czytań · Drukuj
A W CHARZYKOWY
w sobotę, 26 lipca VI Jarmark Ekoturystyczny"Czym Chata Bogata". Organizuje go Stowarzyszenie Przyjaciół miejscowości. Od godz.10.00 do godz.22.00 będzie możliwość zakupienia atrakcyjnego rękodzieła, będą konkursy dla dorosłych i dla dzieci ... Od godz.18.00 koncert Kabaretu "Trzeci Oddech Kachuchy" i koncert zespołu BUBLICZKI. HCEE również zaprezentuje w swoim namiocie formy pracy z dziećmi. Pani Paulina przygotowuje niespodzianki. Będzie wiklina, ceramika, nauka węzłów...
· ela dnia 25/07/2014 · Drukuj
:)
Ostatnie dni na obozie dla dziewcząt z baletu. Jutro w Sali Bosmańskiej pokaz umiejętności. Będzie się działo:) Stroje przygotowane, podłoga czysta...  Dobiega koniec pobytu harcerzom z Leszna i Eko Funce :) Zmieni się turnus Borpusiów. Czas biegnie szybko w dobrym towarzystwie i na ciekawych zajęciach. Wkrótce kolejne formy: Fort Funka, obóz językowy...
· ela dnia 25/07/2014 · Drukuj
WIZYTA
Kolejny raz były w Funce pani Bernadeta Różańska-Majchrzak radna miasta Bydgoszczy i pani Justyna Boniecka z Bydgoskiego Ośrodka BORPA. Panie przyjechały na obóz BORPY i było nam bardzo miło bo przyszły także do Sali Bosmańskiej. Ćwiczyły tutaj przed piątkowym pokazem dziewczęta ze studia baletowego Opery NOVA. Zatańczyły  specjalnie dla naszych niespodziewanych gości taniec Laleczka z saskiej porcelany. Myślę , że występ się podobał.
· ela dnia 22/07/2014 · Drukuj
EDYTA GEPERT :) W FUNCE
Jutro i pojutrze Borpusie w "Wodnym Świecie". Wszystkie zajęcia związane z wodą i cieszącą się wielkim zainteresowaniem kula do chodzenia po wodzie. Dużo będzie się działo na kąpielisku :) Oby tylko pogoda dopisała!
"Ekolinki" korzystają z bogactwa zajęć ośrodka a harcerze wszędzie: w lesie, na wodzie ... mają swoje zajęcia: obrzędowe ognisko, przyrzeczenie harcerskie, zobowiązanie instruktorskie ... i natutralnie zajęcia zaoferowane przez HCEE.
Obóz Baletowy zaprasza wszystkich w środę na boisko. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert a w programie m.innymi: Giulio Caccini - Ave Maria w wykonaniu Juliany Wiśniewskiej, której na organach akompaniować będzie Ilona Mazurowicz, Zuzanna Gackowska wykona na skrzypcach Marsz Witolda Krotkiewicza, duet-Julia Armińska-skrzypce, Matylda Cierzniakowska-fortepian wykona utwór Dziwne przygody Koziołka Matołka w aranżacji Krzysztofa Krymera ... przyjdźcie , posłuchajcie !!!
· ela dnia 22/07/2014
Czytaj więcej · 81 czytań · Drukuj
PANI ZOSIA
i jej zespół dbają aby nikt głodny nie odszedł od stołu. W naszej stołówce na stołach są obrusy lub serwety a na ładnej zastawie pyszne jedzonko. Pani Zosia wspólnie z naszą intendentką panią Cecylką czuwają nad jadłospisem. Zawsze mamy wybór i nawet niejadki nie mogą narzekać Na śniadania i kolacje są płatki z mlekiem, jogurty, twarożki, sery , wędliny, sałatki, pasty, było leczo, makaron z twarogiem, spaghetti, bigos ... i dużo warzyw. Na obozie żeglarskim wszyscy zajadali się smalcem domowej roboty :) Bardzo smakują nam obiady
Jak ktoś ma duży apetyt zawsze może poprosić o dokładkę. Jest miła atmosfera :) i są uśmiechnięte kelnerki ( no jest jeden pan kelner). Idąc na posiłek można podziwiać kwitnące w skrzyneczkach na parapetach kwiaty.
· ela dnia 20/07/2014 · Drukuj
Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
Losowa fotografia