OBOZY 2014
PROMOTOR EKOLOGII
PARTNERZY
News
KOLONIE JĘZYKOWE
Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na kolonie językowe do Funki, termin : 11-20 sierpnia  2014  , zakwaterowanie w domku typu JOLA, cena 1190 zł. Kontakt biuro @funka.pl. W programie interesujące warsztaty językowe prowadzone w formie rozmów, zabaw, symulacji językowych w wymiarze 2-3 godziny dziennie. Dodatkowo wycieczki rowerowe, pływanie na jachtach, ogniska...
Mamy również wolne miejsca na obozach ekologicznych w sierpniu. Czekamy na Was :)
· ela dnia 08/07/2014 · Drukuj
WIZYTA
Kolejny raz były w Funce pani Bernadeta Różańska-Majchrzak radna miasta Bydgoszczy i pani Justyna Boniecka z Bydgoskiego Ośrodka BORPA. Panie przyjechały na obóz BORPY i było nam bardzo miło bo przyszły także do Sali Bosmańskiej. Ćwiczyły tutaj przed piątkowym pokazem dziewczęta ze studia baletowego Opery NOVA. Zatańczyły  specjalnie dla naszych niespodziewanych gości taniec Laleczka z saskiej porcelany. Myślę , że występ się podobał.
· ela dnia 22/07/2014 · Drukuj
EDYTA GEPERT :) W FUNCE
Jutro i pojutrze Borpusie w "Wodnym Świecie". Wszystkie zajęcia związane z wodą i cieszącą się wielkim zainteresowaniem kula do chodzenia po wodzie. Dużo będzie się działo na kąpielisku :) Oby tylko pogoda dopisała!
"Ekolinki" korzystają z bogactwa zajęć ośrodka a harcerze wszędzie: w lesie, na wodzie ... mają swoje zajęcia: obrzędowe ognisko, przyrzeczenie harcerskie, zobowiązanie instruktorskie ... i natutralnie zajęcia zaoferowane przez HCEE.
Obóz Baletowy zaprasza wszystkich w środę na boisko. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert a w programie m.innymi: Giulio Caccini - Ave Maria w wykonaniu Juliany Wiśniewskiej, której na organach akompaniować będzie Ilona Mazurowicz, Zuzanna Gackowska wykona na skrzypcach Marsz Witolda Krotkiewicza, duet-Julia Armińska-skrzypce, Matylda Cierzniakowska-fortepian wykona utwór Dziwne przygody Koziołka Matołka w aranżacji Krzysztofa Krymera ... przyjdźcie , posłuchajcie !!!
· ela dnia 22/07/2014
Czytaj więcej · 40 czytań · Drukuj
PANI ZOSIA
i jej zespół dbają aby nikt głodny nie odszedł od stołu. W naszej stołówce na stołach są obrusy lub serwety a na ładnej zastawie pyszne jedzonko. Pani Zosia wspólnie z naszą intendentką panią Cecylką czuwają nad jadłospisem. Zawsze mamy wybór i nawet niejadki nie mogą narzekać Na śniadania i kolacje są płatki z mlekiem, jogurty, twarożki, sery , wędliny, sałatki, pasty, było leczo, makaron z twarogiem, spaghetti, bigos ... i dużo warzyw. Na obozie żeglarskim wszyscy zajadali się smalcem domowej roboty :) Bardzo smakują nam obiady
Jak ktoś ma duży apetyt zawsze może poprosić o dokładkę. Jest miła atmosfera :) i są uśmiechnięte kelnerki ( no jest jeden pan kelner). Idąc na posiłek można podziwiać kwitnące w skrzyneczkach na parapetach kwiaty.
· ela dnia 20/07/2014 · Drukuj
ŻEGLARZE
Wyjechali już uczestnicy obozów żeglarskich zorganizowanych przez HCEE. W porcie zostali żeglarze z Leszna i obóz pani Beaty Henke. Jurto przyjadą "Ekolinki" a 28 lipca rozpocznie się Fort Funka. Mamy nadal miejsca na ostatnim sierpniowym turnusie ekologicznym. Ucichło w porcie nad jeziorem a na "strzałce" tłok! Piękna, słoneczna pogoda zachęca do plażowania !
· ela dnia 20/07/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Dzisiaj zakończył się drugi turnus BORPA, czekamy na przyjazd dzieci trzeciego turnusu. Wrócili do portu żeglarze z obozu wędrownego, trwa egzamin na obozie żeglarskim szkoleniowym.
· ela dnia 19/07/2014 · Drukuj
OD DRUHNY IWONY :)
Dnia 14 lipca 2014 w godzinach popołudniowych na teren HCEE zawitało zgrupowanie harcerzy z Hufca Leszno. 
Obóz Hufca ZHP Leszno liczy 117 osób zaczynając od zuchów poprzez harcerzy, harcerzy starszych aż do wędrowników z 11 różnych drużyn działających w hufcu.
Dwa tygodnie spędzone w lesie są podsumowaniem całorocznej pracy w drużynach. W programie mamy gry, zabawy, piesze i rowerowe wędrówki, podchody nocne oraz przyrzeczenia i zobowiązania instruktorskie.
Miejsce tegorocznego obozu  zostało wybrane ze względu na dostęp do jeziora, które jest niezbedne aby 12 Leszczyńska Wodna Druzyna Harcerska mogła turystycznie popływać na żaglówkach oraz na otaczające lasy i atrakcyjne tereny do wędrówek.
phm. Iwona Skuiłowska
· ela dnia 18/07/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Żeglarze wędrowni nadal w rejsie, dzisiaj płyną z Kurzej Stopki w kierunku Dużych Sforów, tam zjedzą obiad. Nocują na wyspie. Obóz szkoleniowy wypłynął na całodniowy rejs w kierunku Lasu Wolność. Taki relaks przed jutrzejszym egzaminem. Pani Beata z dziećmi i młodzieżą z ZS nr 23 w Bydgoszczy od rana organizuje zabawy na kąpielisku. Dzieci z Klubu Sportowego w Toruniu popłynęły na regaty do Charzykowy. Baletnice ćwiczą w Sali Bosmańskiej, wieczorem będą się integrowały na dyskotece z dziećmi z obozu ekologicznego a Borpusie jutro wyjeżdżają do domu. Cały czas mamy piękną słoneczną pogodę :)
· ela dnia 18/07/2014 · Drukuj
CZERNICA
Żeglarski obóz wędrowny z HCEE odwiedził harcerzy z Hufca Gdynia. Jak zawsze uśmiechnięta gospodyni przystani- Gosia Krzyżanosia przyjęła ich i ugościła. Baza tętni życiem. Są żeglarze i harcerze z hufca Gdynia, z Sopotu, są skauci z Danii a jutro przyjadą skauci z Francji. Warunki tutaj są surowe ale uczestnicy cenią sobie właśnie tę puszczańskość :) Nie grymaszą, przeciwnie wszędzie słychać śmiech ! Stara harcerska życzliwość jest tu nadal w cenie.
Po obiedzie w Czernicy nasza młodzież ruszyła w kierunku Dużych Sforów, tam zostaną na nocleg a jutro ruszą do Funki... no czeka ich jeszcze niespodzianka :)
· ela dnia 17/07/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Dzisiaj ostatnia noc na obozie ornitologicznym, jutro dzieci pojadą do domu! Rozpocznie się kolejny turnus obozu ekologicznego.
Tymczasem "baletnice" ćwiczą pilnie w Sali Bosmańskiej pod okiem pani Oli Mioduskiej. Jak zawsze czekamy na program artystyczny w ich wykonaniu.
Harcerze z Leszna na dobre rozgościli się w Funce. Pionierka obozowa niemal ukończona:) Na przystani pojawili się żeglarze i przygotowywali sprzęt, jutro ruszą na akwen.
Żeglarski obóz wędrowny zorganizowany przez HCEE  miło spędza czas w Czernicy. Druhny z zaprzyjaźnionego Hufca Gdynia serdecznie ugościły naszą młodzież. My harcerze zawsze możemy na siebie liczyć. Od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z Hufcem Pabianice organizującym letni  wypoczynek w Kopernicy i Hufcem Gdynia mającym bazę w Czernicy.
Na obozie żeglarskim szkoleniowym ostatnie przygotowania do egzaminu :) na patent żeglarza jachtowego.
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.
· ela dnia 16/07/2014 · Drukuj
HUFIEC LESZNO
Na polu namiotowym wyrosło miasteczko. Przyjechały do nas zuchy oraz harcerze i żeglarze z Leszna. Zostaną do 27 lipca. Dzisiaj byli zajęci obozową pionierką ale znaleźli czas na zabawę i gry.
· ela dnia 15/07/2014 · Drukuj
Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
Losowa fotografia